Večpredstavnostna očala postajajo med uporabniki prenosnih naprav vse bolj priljubljena, saj zagotavljajo kakovostno predvajanje video vsebin na zasebnem zaslonu in to kjerkoli, si to zaželimo. Nov korak naprej na tem področju so tokrat naredili raziskovalci univerze v Washingtonu. Ti so namreč pripravili prototip kontaktne leče, opremljene z miniaturnim zaslonom, ki slike projicira neposredno v oko oziroma na očesno mrežnico.
Zaslon na očesu bi lahko kaj kmalu zašel v naše vsakdanje življenje, saj so ga raziskovalci univerze v Washingtonu že uspešno preizkusili na živalih. Ker napravica zahteva brezžični oddajnik električne energije neposredno ob očesu, bodo morali raziskovalci kakopak poiskati nov vir napajanja. Za kakovostno predvajanje večpredstavnostnih vsebin bo seveda potrebno povečati število diod (do nekaj 100) na očesnem zaslonu.
Raziskovalci univerze v Washingtonu bodo prototip zaslona na očesu poskušali izpopolniti v teku naslednjega leta. Ti ocenjujejo, da bo njihov najnovejši izum sprva pisan na kožo predvsem voznikom in pilotom. Ker bo zaslon na očesu izrisoval holografske slike, bi lahko ti na njem prebirali podatke, kot so hitrost vozila, smer vožnje, prometni podatki in podobno. Da bodo dosegli želeni cilj, bodo morali na novincu omogočiti oziroma zagotoviti še možnost prikazovanja krajših besedil.
(Računalniške novice)
_________________
Ni lepote brez ljubezni in dobrote.