Podnevi je videti kot običajen štirinožni hišni prijatelj, ko pa se luči ugasnejo, se maček začne svetiti. Znanstveniki so spremenili njegove gene v upanju, da bodo dobili odgovore za zdravljenje genskih bolezni.
Mačka so v raziskovalnem centru za ogrožene vrste v New Orleansu poimenovali „g. Zeleni geni“, saj se pod ultravijolično lučjo njegove oči, dlesni in jezik obarvajo v živo zeleno. Šlo naj bi za prvega tovrstnega mačka v ZDA in najverjetneje tudi na svetu.
Raziskovalci so ga takšnega naredili, da bi izvedeli, če lahko neproblematično vstavijo gen v genetski zapis živali in tako ustvarijo tako imenovanega transgenega mačka. Če bi jim uspelo, bi naredili korak naprej pri razvoju zdravljenja bolezni z gensko terapijo.
Gen, ki so ga mačku ustavili, ne vpliva na njegovo zdravje. Mačke so po besedah strokovnjakov izredno primerne za tovrstne eksperimente, saj je njihova genetska zasnova podobna človeški. Za „zeleni gen“ pa so se raziskovalci odločili, da bi videli, ali je gen pravilno deloval.
_________________
Ni lepote brez ljubezni in dobrote.