Nelegalnega priseljenca britanske oblasti niso izgnale le zaradi potrdila o lastništvu mačke. Neimenovanemu Bolivijcu je namreč sprva sledil zagotovi izgon iz države, vendar je na sodišču povedal, da sta skupaj s partnerko kupila mačko, sodnik pa je nato odločil, da bi deportacija v domovino zaradi vmešavanja v družinsko skupnost posegla v njegove osnovne človekove pravice.
Poteza je izzvala ogorčenje tako na strani oblasti kot začudenja na strani organizacij, ki se borijo proti izseljevanju nelegalnih priseljencev. Odločitev je podal sodnik James Devittie potem, ko je Bolivijec sodišču predal dokaze o skupnem lastništvu mačke, kar je po njegovih trditvah dokazovalo, da se je v Veliki Britaniji naselil, in da bi z izgonom kršili njegove osnovne človekove pravice.
Odvetnik Bolivijca, Barry O'Leary, je za britanske medije pojasnil, da je bila mačka le del ostalih dejavnikov, ki so pripomogli k odločitvi. "Sodnik je upošteval, da je mačka dokaz za skupno bivanje obeh partnerjev,“ je povedal O'Leary.
Andrew Green iz britanskega Migrationwatcha je zaradi primera ogorčen. Pojasnjuje, da je odločitev "popolnoma absurdna in reflektira slabe delo sodnikov“. "Vpletanje domačih živali v tako pomembne primere je tako nesmiselna, da se je nikakor ne da opravičiti,“ pojasnjuje Green. Sicer je britansko ministrstvo za notranje zadeve naročilo, naj sodniki o odločitvi premislijo ponovno.
_________________
Ni lepote brez ljubezni in dobrote.