POVEZUJMO SE Seznam forumov
Registriraj seIščiPogosta vprašanjaSeznam članovSkupine uporabnikovPrijava



Odgovori na to temo Stran 1 od 1
Revolucionarna televizija za dnevno sobo prihodnosti
Avtor Sporočilo
Odgovori s citatom
Prispevek Revolucionarna televizija za dnevno sobo prihodnosti 
Potem, ko so na svetovnem kongresu mobilne telefonije v Barceloni navdušili s predstavitvijo svojega novega izjemno zmogljivega paradnega telefona Xperia XZ, so na regionalni predstavitvi novosti v Budimpešti pokazali še revolucionarno televizijo, izjemno linijo slušalk in posodobljene fotoaparate serije Alfa. Ti izdelki so bili sicer predstavljeni že na letošjem sejmu CES v Las vegasu, tokrat pa smo si jih lahko od blizu pogledali še v Evropi.

Sonyjevega dogodka v Budimpešti smo se udeležili tudi v Računalniških novicah, najbolj pa nas je prepričala omenjena televizija z oznako A1 Bravia. Kaj na njej pa je tako posebnega, sprašujete? Marsikaj. Gre za prvo Sonyjevo televizijo s tehnologijo OLED (to so jim dobavili pri LG-ju), kar v praksi pomeni zelo tanek zaslon, širši vidni kot in najpomembneje, izjemeno kakovost slike. Osvetlitev OLED namreč omogoča še višji kontrast slike (črna je popolnoma črna), boljšo svetilnost in skoraj nično zameglitev gibanja. Pravi sveti gral za televizijske puriste torej.
Televizija proizvaja zvok, a nima zvočnikov
Še bolj kot s tehnologijo OLED in kakovostjo slike, pa televizija Sony A1 Bravia prepriča s svojimi zvočnimi sposobnostmi. Za proizvajanje zvoka namreč ne uporablja zvočnikov, ampak to počne kar z zaslonom, oziroma vibriranjem zaslona. Sony je inovativno rešitev poimenoval akustična površina, deluje pa tako, da so za zaslonom skriti štirje vibrirajoči krmilniki oziroma t. i. aktuatorji, ki proizvajajo zvok s tresenjem površine zaslona. V praksi je rezultat odličen, saj zvok zaradi tega ker prihaja naravnost iz slike, deluje še bolj pristen in usklajen z dogajanjem na sliki.
Morda se nenehno vibriranje zaslona sliši nekoliko nenavadno in potencialno moteče pri prikazovanju slike. Vendar, kot smo se lahko prepričali na lastne oči, ni tako. Pri gledanju televizije vibriranje sploh ni zaznavno. Zčutite ga  šele, ko se zaslona dotaknete. Sonyjeva inovativna rešitev tako dokazuje, da vgrajeni zvočniki morda niso najbolj optimalna rešitev, saj vibrirajoč zaslon ustvari precej bolj prepričljivo izkušnjo. Kot je ob predstavitvi sistema povedal vodja razvoja televizijske tehnologije pri evropski podružnici Sonyja Gavin McCarron, sama tehnologija ni nekaj novega, so jo pa šele tokrat prvič uporabili pri komercialni izdelavi televizije.
Za navdušence nad minimalizmom
Sony se je pri A1 Bravii poleg klasičnih zvočnikov odrekel tudi klasičnemu stojalu, ki drži televizijo pokonci. Tega so nadomestili s preklopnim stojalom, ki spominja na tistega pri okvirju za fotografije in je nameščen na hrbtnem delu televizije. Novo stojalo pa ne služi zgolj fizični opori televizije, ampak se v njem skrivajo tudi vsi vhodi, izhodi in priključki, poleg tega pa vsebuje še namenski prostor za kable, da se ti ne vijejo okoli televizije in kvarijo minimalističnega videza dnevne sobe.
Na televiziji je sicer nameščen operacijski sistem Android, na voljo pa bo v treh velikostih: z diagonalo 140 centimetrov (55”), 165 centimetrov (65”) in 195 centimetrov (77”). Kdaj točno bo A1 Bravia na voljo pri Sonyju niso razkrili, povedali so le, da bo to kmalu. Kljub temu, da so molčali tudi o ceni, lahko predvidevamo, da bo za inovativno tehnologijo potrebno seči kar globoko v žep.
Slušalke ob katerih pozabite na zunanji svet
Kot smo omenili že na začetku,  Sony v Budimpešti ni predstavljal zgolj novih televizorjev, ampak še marsikaj drugega iz sveta zabavne elektronike. V oči, oziroma bolje rečeno v ušesa, so nam med drugim padle slušalke z oznako MDR-1000X. Gre za zaprti tip brezžičnih slušalk, ki znajo ob predvajanju glasbe skoraj popolnoma zadušiti moteče zunanje zvoke. Sami smo jih preizkusili v simulaciji poleta z letalom in moramo priznati, da svoje delo opravljajo vrhunsko. Med uporabo smo namreč slišali le glasbo, medtem ko je glasno bobnenje “letala” ostalo nemo.
Pohvalno besedo si prav tako zasluži njihova enostavnost uporabe. Če si lastite napravo z NFC ali bluetooth povezavo (na primer pametni telefon), jo s slušalkami sparite samo s kratkim medsebojnim dotikom, podpirajo pa tudi ožičeno povezavo s kablom. Zelo zanimiva in dobrodošla fukcija je še utišanje zvoka z dlanjo. Če položite dlan na desno slušalko, namreč glasba v trenutku potihne, tako da lahko slišite dogajanje okoli vas ne da bi rabili slušalke sneti. Vsa ta tehnologija pa ni poceni, saj morate za slušalke MDR-1000X odšteti kar 400 evrov.

Vir: RN


_________________
Ni lepote brez ljubezni in dobrote.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:
Odgovori na to temo Stran 1 od 1
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu